FORMAT WIDEO, KAMERY

Obecnie do produkcji filmowych używany jest przez nas format XDCamHD oraz DVCAM. Istnieje mozliwość na specjalne życzenie klienta wykorzystania formatu taśmy filmowej 35mm lub 16mm. Na stałe dysponujemy dostępem do takich kamer jak Sony EX1, Sony FX1, Canon XL1, Bolex 16mm. Przy produkcji reklam od dłuzszego czasu nie wykorzystujemy już formatu PAL.

Od roku 2008 do wyżej budżetowych produkcji stosujemy adapter 35mm Letus Extreme, umożliwiający osiąganie głębi ostrości charakterystycznej dla obrazu filmowego.

STEADICAM

Ujęcia przy pomocy steadicamu charakteryzują się ogromną stabilnością wertkalną i horyzontalną. Efektem jego użycia jest płynny i stabilny obraz charakterystyczny tylko dla produkcji wysokobudżetowych.

 

 

 

 

WÓZEK I SZYNY 12,5 m

Perfekcyjną stabilność horyzontalną przy ruchu kierunkowym kamery uzyskuje się dzięki wózkowi wraz z szynami. Można wykonać zarówno płynne ruszenie wraz z powolną jazdą jak i szybkie dynamiczne ujęcie śledzące poruszający się obiekt np. idącego lub biegnącego człowieka.

 

 

KRAN

Perfekcyjną stabilność wertykalną wraz z możliwością ruchów na prawo i lewo umożliwia kran. Możliwe stają się płynne ujęcia z przemieszczeniem kamery np. z wysokości 4 metrów do 50 cm.

 

 

 

 

STUDIO WIRTUALNE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Niewiarygodne możliwości kreowania efektów specjalnych za niewyobrażalnie niska cenę! Dzięki wysokiej rozdzielczości koloru 4:2:2 jesteśmy w stanie wykonywać profesjonalne zlecenia kluczowania oraz synchronizacji z programami 3D.

OŚWIETLENIE

Do dyspozycji klienta służą światła HMI mocy 3 kW oraz zestaw blend i folii kolorowych.

OPROGRAMOWANIE

Nasz sprzęt komputerowy pracuje pod kontrola systemu operacyjnego MACOS X. Podstawowy software używany przez nas do produkcji filmowej:

  • Montaż: Final Cut
  • Efekty specjalne: Apple Motion, Adobe After Effects Pro, Syntheyes
  • Grafika 2D: Adobe Photoshop, Adobe Illustrator
  • Grafika 3D: 3D Studio Max (PC), Blender
  • Audio: Logic Studio, Soundtrack Pro
  • Muzyka: Logic Studio

 

GALERIA FILMÓW
Filmy reklamowe realizowane dla potrzeb emisji w telewizjach regionalnych oraz telewizji ogólnopolskiej.
zobacz galerię filmów ››